Ankara Metal Etiket

Alüminyum Etiket İmalatı

Xml Okuma Hatası
Ankara,Makine,Etiket,Firması,Ostim,Firmaları,Alüminyum

Alüminyum Etiket İmalatı için, eloksallı alüminyum levha tercih edilmekte ve bu levha üzerine lazer kazıma, uv baskı, asit indirme teknikleri ile baskı işlenmekte ve metal etiket üretimi gerçekleştirilmektedir.

Alüminyum etiketler iş yeri ihtiyacını karşılamakla beraber, iş yerinde ki kuralları aktarmak açısından da son derece kullanışlı ürünlerdir. Metal etiket kullanımının avantajı ise şu şekildedir;

  • Metal etiketler bir çok alanda rahatlıkla kullanılabilir, özellikle sanayi alanında veya inşaat sektöründe bulunan işletmelerin sıklıkla tercih etmesi gereken tür metal etiket türüdür.
  • Metal etiketler dizaynı gereği ısıya dayanıklı ve kullanışlı etiket türleri arasına girmektedir, kullanılan malzemeler a sınıfı ürünlerden seçilerek etiket tasarımı yapılmaktadır.
  • Metal etiketler dışarıya, çevreye veya soğu karşı oldukça dayanıklı etiketler arasındadır, özellikle şantiye alanlarında rahatlıkla metal etiketler tercih edilebilir.
  • Metal etiket tasarımı sırasında kullanılan boyalar, etiket yüzeyini uzun süre korumaktadır. Dış faktörler etiket yüzeyinde ki boyayı etkilemez, etiket üzerinde boya akıntısı veya boya dökülmesi yaşanmaz.
  • Metal etiketler montajı kolay etiketler arasındadır. Dış alanlara veya yüzeye kolayca monte edilebilir, sanayi sektöründe bulunan makineler üzerine montajı ise rahatlıkla yapılmaktadır.

Ürün etiketleri için dijital baskı teknolojisinin en son ileri düzey teknik gelişmelerini yakından takip etmek gerçekten de çok önemli bir noktadır. Yüksek kalite anlayışından kesinlikle taviz verilmeden ürün etiketleme konusunda beklentileri fazlasıyla karşılayan yaklaşımda etiketleme gerçekleştirilir.

 

Alüminyum Etiket İmalatı Nasıl Yapılır?

Alüminyum metal etiketler tek renk veya 2 renkli olarak genellikle serigrafi baskı yöntemiyle üretilmektedir. Serigrafi baskı tekniği uygulanması kolay, hızlı ve ucuz maliyetli baskı tekniğidir. Alüminyum levhalar, özel çözeltide elektroliz edilerek,  eloksal adı verdiğimiz görünmez bir kaplama ile kaplanmakta ve ürüne korozyon dayanımı kazandırılmaktadır.

 

Alüminyum Etiket Kullanım Yerleri Nelerdir?

Alüminyum etiketler, en çok asansör etiketi, uyarı ve ikaz levhaları, makina etiketi imalatında kullanılmaktadır. Bu levhalar en ağır şartlara karşı dayanıklılık kazandırılması için uv baskı yapılır. Bu sayede etiketin güneş ışığından etkilenip solmaması, uzun şartlarda baskının dayanması sağlanır. Ayrıca asit indirme teknikleri ile alüminyum etiketler asitle oyularak, baskı kalıcı olmakta ve asla silinmemektedir.

Asit indirme etiketler ve kullanım yerleri hakkında bilgi almak için asit indirme etiket nedir yazımızı okuyabilirsiniz.

Xml Okuma Hatası

Bir cevap yazın