Ankara Metal Etiket

Alüminyum Etiket

CyberPanel Installed

You have successfully installed CyberPanel, please remove this page and upload your website. :)

CyberPanel Forums Documentation

alüminyum etiket

Alüminyum etiket, eloksal alüminyum levhanın kesilip üzerine baskı yapılmasıyla imal edilen metal etiket ürünüdür. Bu malzeme çok hafif ve kolay uygulanabilir bir yapıya sahiptir. Alüminyum levhaların kesiminde punch yöntemi, lazer ve pres yöntemi kullanılmaktadır. Bu şekilde farklı yöntemler kullanılarak bunların arasından seçimler yapılarak imalat işlemleri gerçekleştirilmiş olur. Alüminyum etiketlerin üzerine istediğiniz herhangi bir renkte tasarım basılabilmektedir.

Bu şekilde insanlar kısıtlı bir renk seçeneği içerisinde kalmayacaktır ve daha memnun bir şekilde basım yaptıracaktır. Renk aslında çekicilik ve merak uyandırma açısından önemli bir noktadır bu yüzden bu etiketler de renklerin sınırlı kalmaması çok harika bir avantajdır. Bu etiketlerin özellikle mekanik, kimyasal ve fiziksel aşındırıcıların yoğun olduğu yerlerde kullanılması tam olarak görmek istediğiniz şeyi görmenizi sağlayacaktır. Bu etiketlerin yüzeyinde eloksal bir kaplama olduğu için çok dayanıklı bir yapıdadır.

Yani bu alüminyum etiketler konulduğu bir yerde birkaç sene sonra bile aynı görüntüye sahip olacaktır. Çoğu sektörün logoları ve markaları öncelikli olmak üzere onların özelliğini belirten, ayırt edici işaretlerinin eşyalarında basılması gerekebilir işte bu devre de alüminyum etiket devreye girer.

Bütün bu alüminyum etiket işlemlerinin üretimi oldukça hızlı sürmektedir. Bu durumda firmalar da en etkili sonuçlarla karşılaşmış olacak. Bu hem kendi açınızdan hem de müşteri açısından hoş karşılanabilecek bir durumdur.

Alüminyum Etiketlerin Özellikleri

  • Kırılgan değildir .
  • Herhangi bir ısıya karşı dayanıklılık gösterir .
  • Montaj kolaylığı .
  • Hava şartlarından hiçbir etkileşim almamaktadır kesinlikle dayanıklıdır.
  • Uzun ömürlü olması .
  • Kolay işlenme özelliği .
  • Farklı renk seçenekleri mevcuttur ve bu renkler uzun süre kalıcılık sağlar.
  • Alüminyum etiketler oldukça hafiftir.
  • Yüzeyleri eloksal kaplama olduğundan dayanıklılığı fazladır.
  • İstediğiniz ölçülerde yapılabilme özelliği vardır.

Alüminyum kazıma imalatında boya veya kazıma işlemi uygulanmaz. Lazer kazıma ile baskı işlemi gerçekleştirilir. Alüminyum kazımalara direkt lazer kazıma yöntemi uygulanır yani bu yöntemle baskı yapılmaktadır. Alüminyum kazımalardan çıkan etiketler farklı lazer kazımalardan geçirilir ve şekle sokulur. Alüminyum kazıma yönteminin birçok avantajı vardır. Sonuçları her seferinde başarılı ve hızlı bir şekilde oluşturulmaktadır. Sert ve oyulması zor olacak alüminyumlar da bile sonuçlar oldukça iyidir. Alüminyum etiketlerin asit indirme etiket olarak da üretimi mümkündür.

Tasarım nasıl olacaksa bu en küçük detayına kadar lazer kazıma yöntemi ile etiketin üzerine geçirilir. Fakat bu baskı da boya veya baskı kullanılmaz. İşlemler kazınarak yapılmaktadır.

Alüminyum Etiketlerin Avantajları Nelerdir ?

Ekonomik fiyatlı bir yöntemdir müşteriler bu durumda çok tercih etmektedir. Tek sebebi düşük maliyetli olması değil, en ince detaylarına kadar güzelce kazınmış olması da bunun yanında yer almaktadır. Kalitesi yüksektir ve yapısı da hem sağlam hem de bunu belli edecek şekilde görüntüye sahiptir. Bu ürünler oldukça dayanıklıdır bu sebepten hem iç mekanda hem de dış mekanda rahatlıkla kullanıma uygundur.

İstediğiniz de hızlı basım da yapılabilmektedir yani seri üretim için çok uygundurlar.

Alüminyum kazımalar hava şartlarına çok iyi direnç gösterdiği için dış mekanlarda daha fazla tercih edilir.

Kardan, yağmurdan, rüzgardan, nem ve soğuk gibi hava koşullarından hiçbir şekilde etkilememektedir ve bu yüzden de kullanılması için çok tercih edilen bir baskı türüdür. Bu nesneler çok yüksek bir mikron kalınlığına sahiptir.

Sanayi tarzı iş ortamlarında kimyasal maddeler daha fazla tüketildiği için alüminyum kazıma etiketler korunmalı bir şekilde olmaktadır.

Kontrol panoları da başka bir elverişli kullanım alanlarına girmektedir. Sıcaklık ne kadar fazla olursa olsun alüminyum kazımalar bundan asla etkilenmez. Yanma gibi durumları da söz konusu değildir. Diğer etiketlere karşı kıyasladığımızda alüminyum sıcağa dayanıklı olan etiketler arasında en başlarda gelmektedir diyebiliriz. Tabi çok etiketlerin sıcağa dayanıklılığı yüksektir ama hepsinin dayanıklılığı aynı kalitede değildir bu yüzden birbirleriyle ayrım olmaktadır. Etiketleri koymak istediğiniz bölgeye bir yapışkan yardımı ile yerleştirebilirsiniz.

Tek çözümü bu değil bir başka seçeneğiniz de monte etme yöntemi olabilir. Daha kalıcılık açısından monte etmenizi tercih ederiz. Kolay bir şekilde monte edilebilmektedir. Birçok yer de sıklıkla kullanılan alüminyum etiketler kırılmaya dayanbilirler yani daha doğrusu kırılması imkansız denebilecek kadar zordur. Aynı zamanda kolaylıkla çizilmez, deforme olmaz bir yapıya sahiptir.

Ankara Alüminyum Lazer Kazıma Etiket Nasıl Yapılır ?

Alüminyum lazer kazıma için karbon ile fiber özellikli makineler kullanılır. Bu işlem hassas bir lazer kesim ve lazer kazıma ile yapılmaktadır. Başlıca boyalı ve boyasız alüminyum zeminler de elektrik buton etiketleri, makine buton etiketleri, hassas makine panelleri, cetveller ve gösterge etiketleri yapılabilmektedir.

Alüminyum metal etiketler de her hava şartlarına direnç gösterebilmektedir. Öncelikle kusursuz ve estetik görüntüsünü ele almak isteriz. Metal baskılara da dilediğiniz renkte ve şekilde baskı yaptırabilmeniz mümkündür ve bir de güzel tasarım olduğunda o şık tasarımından kimse gözünü alamayacaktır.

Bu metallerde kullanılan her bir detay sizin ve firmanızın ne kadar kaliteli olduğuna dair de küçük bir önizleme denilebilir. Zaten genelde insanlar sizin firmanıza dair küçük de olsa bir detay, ürün gördüğünde eğer gerçekten dikkat çeki ise bu onların merakının artmasında büyük rol oynar.

Direk akıllarına bu küçük şeyi bile böyle özenle yapıyorlarsa daha neler yaptıklarını merak ediyoruz. Gibi laflar duymanız kesinlikle mümkündür. UV baskı yardımıyla yapılan bu metal etiketler markanızı gösterdiğiniz her alanda yaz veya kış fark etmeden kalitesini kaybetmeden uzun sürelerce yansıtmaya devam edecektir. Yani metal olan etiketler sizin markanızı her daim temsil etmektedir. Siz istemediğiniz sürece de olduğu yerden kalkmayacaktır.

Her şeyden önce sizin ne istediğinize dikkat etmekteyiz isterseniz siz bize kendiniz yapıp gönderebilirsiniz ve biz de ona uygun güzel şekilde basımını yaparız. Ama tasarım konusunda pek bir bilginiz yoksa da bize ne istediğinizi anlatmanız da yeterli olacaktır. Sonrasında sizin için en güzel tasarımları yapmak için işe başlayacağız.

 

CyberPanel Installed

You have successfully installed CyberPanel, please remove this page and upload your website. :)

CyberPanel Forums Documentation

CyberPanel Installed

You have successfully installed CyberPanel, please remove this page and upload your website. :)

CyberPanel Forums Documentation