Ankara Metal Etiket

Asit İndirme Etiket Ankara

asit indirme

 

Asit İndirme Etiket Ankara, Bu yöntem asit indirme işlemi ile yapıldığından metal üzerinde ki baskı çok uzun bir süre kalıcılık sağlar. Asit indirme yöntemini sürekli aşınma oluşan bölgelerde kullanmanız daha uygun görülüyor. Yani eğer bir logo, tabela, işaret ve bunlara benzer şeyler yapacaksanız asit indirme yöntemi ile hem uzun süre kalıcı hem de sağlam kalitede kullanabilirsiniz.

Asit indirme etiketler her alan, her sektör için kullanılmaya uygun ve elverişlidir. Kalıcılığı oldukça fazla ve çok dayanıklıdır. Boyası zarar görmez, silinmez, kalkmaz. Çoğunlukla makine sanayilerinde tercih edilmektedir.

kolay bir şekilde deforme edilemez, zedelenmez asit indirme etiketin farklı teknikler kullanılarak da yapılabilmesi mümkündür.

Bu etiket türü en çok metal kazıma etiket, metal kabartma etiket, metal oyma etiket üzerlerine işlenmek için tercih edilir.

Günümüzde pek çok şeyin üzerine değişiklik katıldı, kalite ve makinelerin yapabileceği şey de çoğaldı ve bu asit indirme de bunlardan bir tanesidir.

Asit indirme teknikleri sayesinde etiketler daha uzun süreli bir kalıcılık sağlayabilmektedir.

 

Metal yüzeyde ki bir tasarımın asitle oyulması sonucunda çalışmanın yıpranması mümkün değildir. Hangi yüzeyde olursa olsun etiketin üzerinde ki yazılarda, logolarda, aşınma ve silinme gibi bir durum söz konusu değildir.

Gelişmişlik düzeyi yüksek ve en çok tercih edilenler arasında yer alan bir basım tekniğidir.

Birçok üreticinin bunu bilmemesi belki tam  olarak yansıtmaya çalıştığını yansıtamamasına sebep olabilir yani aslında yapabileceği şeyi yeterli bilgi bilmediğinde üretemiyor olabilir bu yüzden de üreticilerin her türlü basımdan haberdar olması kesinlikle önemli bir noktadır.

Asit İndirme Etiket Nerelerde Kullanılır ?

Rozetler de kullanılır, makine etiketlerinde kullanılır, medikal etiketlerde kullanılır, damla etiketlerde kullanılır, uyarı ve ikaz makinelerinde kullanılır, plaket ve kupalarda kullanılır, leksan etiketlerde kullanılır, PVC etiketlerde kullanılır, beyaz eşya etiketlerinde kullanılır, asansör etiketlerinde kullanılır, kullanım talimatları etiketinde kullanılır bunlar dışında reklam yapımınız da rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir etiket türüdür. Eğer reklam için kullanacak olursanız bu reklamınızın çok uzun sürelerde gözler önünde duracağı anlamına gelmektedir. Siz istemediğiniz sürece reklamınız ortadan kalkmayacaktır.

Asit indirme yöntemi paslanmaz etiketlerde de kullanılabilmektedir.  Paslanmaz etiketlerde çok fazla renk seçeneği sunar yani avantajları şöyledir, paslanmaz etiket üzerine asit indirme yaparak dayanıklılığı sağlamlaştırmak, renk seçeneğini zengin bir şekilde kullanmak ve uzun bir süre kalıcılık. Asit indirme yöntemi pirinç, bakır ve alüminyum gibi metallerde de kullanılabilmektedir. Bu yöntemin maalesef maliyet açısından biraz zararı olabilmektedir.

Pirinç ve Alüminyum Asit  Nasıl Yapılır ?

Yapılacak tabelanın veya etiketin öncelikle film kalıbı alınır sonra metal tabela asit kazanına atılır içinde değişerek yazılar asitle üzerlerine eklenir. Asit kazanından çıktıktan sonra kumlama yapılarak metal şeklini alır. Yazıların içerisi hassas bir el fırçası yardımı ile boyanır. Vernik atılır ve sonrasında da kurumaya bırakılır.

Asit İndirme Etiket Tekniğinin Avantajları Nedir ?

 

Asit indirme tekniği, ortaya çıktığından bu yana en çok kullanılan türlerden biri olarak yükseliştedir. Bunun sebebi etiketlerin de artık daha fazla tercih edilmeye başlamasıdır. Asit indirme tekniği bazı teknikler gibi çok fazla dayanıklılık gösterir.

Etiketin tek amacı sadece tanıtım, reklam veya bilgilendirmek değildir ama insanların çoğu bunun bu şekilde olduğunu düşünmektedir.

Oysa ki etiket şimdi ki zamana göre birçok yerde kullanıma açılmıştır. Ürünlerin üzerinde, kullanım talimatlarında vb. tüm türlerde bulunması mümkündür. Bundan öncesinde etiketler genellikle aynı ve herkesin bilmiş olduğu malzemeler kullanılarak yapılırdı.

Asit indirme etiketinin yararlarını ve direk kendisini öğrenmeden önce yani yeterli bilgi sahibi olmadıklarında bu yöntemleri es geçiyorlardı ve kendi yapmış oldukları etiketler de solma, yıpranma ve o tarz şeylerle sıklıkla karşılaşma olabiliyordu. Bu da insanlar tarafından hiç hoş karşılanan bir durum değildi. Firmaların çoğunluğu bu yöntemden habersiz olduğu için ellerinden geleni yapsalar da hiçbir zaman yüksek performans elde edememiştir işte böyle sorunların olmaması için insanların bu konular üzerinde her zaman araştırması gereklidir.  Bu yöntemlerin bilinmemesi durumunda birçok sektör de ciddi sorunlar oluşabiliyor.

 

Örneğin, kimya, sanayi, elektrik elektronik ve otomotiv gibi sektörlerde. Buralarda olması gereken uygulanmadığında çok ciddi sorunlarla karşılaşılması mümkün olabiliyor. Bu tarz etiketler tercih edilmediği sürece ürünler saklanmaz, kullanılmaz bir hale çok kısa sürede gelebiliyor ve böyle durumlarda da insanlara sunulmayacak bir hal olabiliyor. Yani insanlar onu satarken arkasında ne kadar durursanız durun en ufak bir yıpranma da çok ciddi sorunlar ortaya çıkartabilirsiniz. Ve bunların üzerine kullandığınız baskı türünü değiştirmezseniz de masraflar fazlasıyla artacaktır ve size de sıkıntı çıkaracaktır. İşte bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için yeni gelişmeleri sürekli takip halinde olmanız gerekir ayrıca insanların memnuniyeti için ve kendi ekonomik durumunuz için her zaman en iyilerini seçmeniz sizin için çok daha iyi olacaktır.

Ankara Asit İndirme Etiket imalatı

Asit indirme yapan sektörlerin ne olduğu fark etmeden çalışmaları ile çok fazla kitleye ulaşabilmeleri mümkündür. Yani aslında sadece bir etiketin sizleri nereye taşıyacağının mesajını vermek isteriz. Aslında reklam konusunda da en etkili yöntemlerden biri olarak görülür. Çünkü etiketin eşyalar üzerinde kalıcılık sağlayabilmesi bir eşyanız ile evlere dağılması demektir yani sadece ev değil herhangi bir iş makinesi de bunlara dahildir.

Etiketleme yöntemlerinin birçok çeşidi vardır. Metal etiketleme, sticker etiketleme, paslanmaz etiket ve asit indirme etiket olarak ayrılır. Reklam firmaları da sıklıkla asit indirme yöntemini tercih etmektedir.

Asit indirmenin çok yaygın olmadığı dönemlerde yeterli bilgiler alınamıyordu ve bunların sonucunda istenilen tasarımların yapılması mümkün olmuyordu yani elde edilmek istenen sonuçla ortaya çıkan sonuç çok fark gösteriyordu. Bu tarz şeyleri yapamadıkları için eski yöntemleri uygulayıp, tercih etmek zorunda kalıyorlardı.

Fakat asit indirme tekniklerinin kullanımına başlanması ile beraber yapılan etiketlerin ömrü daha uzun bir hale sokulmuştur. Firmalar içinde yapılan üretimler sonucunda bir süre kullanıldıktan sonra kullanılamayacak hale gelebiliyor, çok ciddi zararlar oluşabiliyor bu gibi durumların engellenmesi için asit indirme tekniği tercih edilebilir. Asit indirme yöntemi tercih edildiği takdirde yapmış olduğunuz etiketlerin uzun süre sağlam, oldukça kaliteli görünüm gibi sonuçlarla karşılaşacaksınız. Yani herhangi bir sorun oluşmayacaktır. Çünkü etiket için seçilen metal yüzeyin tasarımı asitle oyulduğu için sonucunda yıpranmak gibi bir sorun olmayacaktır.

Asit İndirme Etiket Ankara

Bu işlemleri daha önceden deneyimli bir insan yaptığında karşısına çıkabilecek sorunları az çok tahmin edebilmektedir ve onda sonra ki yapım aşamalarında gerekli önlemleri alarak üzerinde çalışmaya devam edebilmektedir yani hiç yapmamış bir insanın sıfır hata ile sonuç çıkartması biraz zordur.

Günümüzde etiket basımları konusunda çok fazla değişimler meydana gelmiş bulunmakta ve bu değişimler oldukça etkili sonuçlarda göstermektedir. Eskiden tek bir tarz üzerinde, tek çeşit üzerinde yapılan basımlar şimdi çok daha geniş bir çeşitliliğe sahip. En önemlisi de kendi isteklerinizi gerçekleştirebilecek olmanız. Kendinize özgü bir şeyler üretebilmeniz. Asit indirme tekniği ile alakalı çok bilgi sahibi olunmamasından dolayı birçok firma bu konu da sorun yaşayabiliyor. Kendi çözümleri ile de olması gerekeni her zaman yansıtamıyor tabi bu da olumsuz şeylere yol açabiliyor .

Bu baskı türünün veya türlerinin günümüzde bu şekilde çok çeşitli olmasının ve artmasının sebebi aynı sektör de ki farklı isimler sayesinde oluşuyor. İnsanlar aynı şeyin zamanla sıkıntı yaratacağını fark edebiliyor ve bunun üzerine bir takım çalışmalar yapıyor. Onlar sayesinde de günümüzde bu kadar ilerleme kaydedilmiş bir durumdadır.

 

Bu sayede etiketler düzgün bir asit indirme tekniği ile yapıldığında da iç mekanda veya dış mekanda fark etmeksizin hiçbir sorunla karşı karşıya kalmayacaktır. Hiçbir hava şartlarına da maruz kalmayacaklardır. Boyası da zarar görmez, silinmez, kalkmaz.