Ankara Metal Etiket

Leksan Etiket

CyberPanel Installed

You have successfully installed CyberPanel, please remove this page and upload your website. :)

CyberPanel Forums Documentation

Leksan etiket, pvc etiketin yüksek sıcaklıkta bozulmasına alternatif etikettir. En önemli özelliği baskı, malzeme ile yapıştırıcı arasına yapılmaktadır. Leksan etiket, ürünlere sade, zarif bir görüntü sağlar. Son zamanlarda en çok tercih edilen baskıların başında geldiğini de belirtelim. Bunun sebebi ise hem fazla renk seçeneği olması hem de kaliteli ve dayanıklı bir yapıda olmasıdır. Kullanım açısından da oldukça kolaydır. Bu leksan etiketleme işlemleri bir PVC üzerine yapılır. Basılan etiket tam işte bu sebeplerden dolayı en çok tercih edilen ürünler arasındadır.

Leksan Etiket Avantajları

Leksan etiket avantajları saymakla bitmez. Leksan etiket arkadan ışık geçirgenliği de sağlayabilir, yani isteğiniz takdirde bu şekilde de üretim yapmanız mümkündür. Leksan etiketler güzel olduğu kadar dayanıklıdır da. Aşındırıcı maddelere ve hava şartlarına karşı direnç gösterir.

Normalde birçok etiket türü sıcaklıktan ve hava şartlarından fazlasıyla etkilenebiliyor. Solma, yıpranma veya bunlara benzer durumlar söz konusu olabiliyor ama bu leksan etiketler sıcaklığın fazla olduğu ve yüksek ısıya maruz bırakılan alanlarda tercih edilmektedir hava şartlarına bir tepki göstermemektedir bu bakımdan da kullanımı oldukça iyi sonuçlar elde ettirir. Leksan etiketler kendinden yapışkanlı değildir. Üretimi sonucunda yapışkanı sonradan eklenir.

Uzun süreli bir kalıcılık sağlar.

Leksan Etiketin Kullanım Yerleri

Leksan Etiket Kullanım Yerleri genellikle asansör etiketi ve makine panel etiketleri olsa da otomotiv,elektrik ve elektronik sektörlerinde,  nerdeyse tüm sanayilerde kullanıma uygundur. Leksan etiketler kasıtlı yapılan darbeler dışında uzun süre sağlam kalabilme özelliğine sahiptir. Leksan ile yapıştırıcı arasına kuvvetli bir baskı uygulanması sonucunda herhangi bir müdahele ile karşı karşıya kalmaz.

Rengi solup, silinmeden çok uzun sürelerde kullanılabilirler. Leksan istenilen alanlarda kullanılmakla birlikte çeşitli boy ve ebatlardadır. Bu etiket hem iç mekanda hem dış mekanda kullanıma uygundur. Estetik bir görünüme sahip olduğundan hem çok tercih edilen hem de en güzel etiket türlerinden sayılmaktadır. Leksan etiketler basılırken malzemenin de kaliteli olmasına dikkat edilmelidir ve onun görüntüsünü kötü göstermemek için yapılan tasarımların da bir o kadar özenli olması gerekir. Genelde hassas cetvel üretiminde, panel etiketinde, elektrik pano etiketinde, trafo pano etiketinde, ekipman kontrol kartı vb. gibi ihtiyaç duyulan şeyler için tercih edilmektedir.

Leksan etiketler özellikle elektronik sanayilerinde kullanılmaktadır. Bunlar dışında ise makine ön paneli veya ürünlerin tanıtım etiketlerinde tercih edilmektedir. leksan dediğimiz şey şeffaf bir yapıya sahiptir. Üzerine malzeme tersten yüzeyden basılır. Bu baskı yüzeye uygulanmadığından baskı da herhangi bir solma, çizilme tarzında problemler söz konusu değildir. Kağıt bazlı bir yapısı olmadığından üzerine herhangi bir sıvının dökülmesi problem yaratmayacaktır. Çünkü sıvıyı emmez, leke bıraktırmaz sıvı döküldüğü an akar gider. Leksan etiketler birçok renk çeşidine de sahiptir.

Leksan Etiket İmalatı

Leksan etiketin yapımı da sağlam ve modern makineler ile kaliteli boyalar kullanılarak yapılmaktadır. Leksan etiketlerin kalınlığı neredeyse 0,15 ve 15 mm arasındadır. Leksan malzemeleri ısı ile şekillendirilme özelliğine sahiptir. PVC ye basıldığı için ona uygun yöntemler ile üretilmeye özen gösterilir. Bu etiketlerin en önemli özelliklerinden biri tersten basım işlemi yapılmasıdır çünkü baskı iç tarafta kaldığı için bir zarar görmemektedi. Solma, çizilme gibi şeyler söz konusu olmamakla gayet sağlam bir sonuç elde etmenizi sağlar.

 

Leksan Etiketin Tercih Edilme Sebepleri

Leksan etiketler silinme, çizilme gibi sorunlarla karşılaşmaz.

Leksan etiketler hava koşullarından olumsuz bir şekilde etkilenmez. Bu yüzden hem iç mekanlarda hem dış mekanlarda rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

Leksan etiketler 100 derecelik ısıya bile dayanıklılık göstermektedir. Leksan etiketler leke tutmaz ve kendiliğinden yapışma özelliğine sahiptir. Serigrafi daha sık kullanılır ama üzerine UV ve dijital baskı da yapılabilmektedir.

Baskılarda çizilme, solma gibi şeyler mümkün değildir. Sıcaklığın çok yüksek olduğu alanlarda ve yüksek ısıya maruz kalabilecek alanlarda kullanılmaktadır.

Leksan Etiket Serigrafi Baskı

Serigrafi baskıyı İpek, şablon veya elek baskı diye de adlandırabiliriz. Leksan Etiket Serigrafi baskı grafik sanatlarda, tekstil fabrikalarında ve herhangi bir baskı resim çalışmalarında sık sık kullanılmaktadır. Bu baskı metal veya ahşap çerçeveye gerilen ipek, plastik veya metal dokumadan oluşmaktadır. Baskı yapılacak şeyi elek şeklinde ki kalıbın üzerine koyup baskının geleceği yerleri açık bırakıp diğer kalan yerlerde maskeleme veya boyama yöntemleri ile bir süre kapatmak gerekir. Daha sonra eleğin içinde ki mürekkep, sıyırıcı ( rakle ) ile sıyrılarak açık kalan yerlerden cam, kumaş, kağıt vb. nesneler ile üzerinden geçilir.

 

Serigrafi Baskıda Dokuma

Serigrafi baskıda dokuma, ipek dokuma, sentetik dokuma ve metal dokuma işle 3”e ayrılır.

İpek dokumalar, en kaliteli ipekten yapılmaktadır. İpek ile yapılan dokumalar emisyonu çok daha kolay tutar ve esnektir. Germe olanağı çok fazla olduğu için küçük ve orta boy kanvaslarda sıkça tercih edilmektedir.

Sentetik dokuma, bu dokuma plastikten yapılmaktadır. Bu yüzden de mürekkep geçirgenliği oldukça fazladır. Aynı zamanda kimyasal maddelere karşı çok dayanıklıdır. Emisyonu kolaylıkla temizlenir ve tüm bunlar sayesinde uzun süre kullanım için çok uygundur.

Metal dokuma, paslanma yapmayan çelik tellerden oluşturulmaktadır. Esnekliği yok denecek kadar azdır. Kolaylıkla bükülür, kırılır ve çabuk gevşer. Trikromi baskı için uygundur.

Mürekkebin geçici olması önemlidir bu yüzden dokumada ki ipliğin kalınlığı ve sayısı doğru orantılı yapılmalıdır. İpliğin kalınlığı dokuma da ki kuvvetin belirlenmesini sağlar. İpliğin sayısı ise cm2 deki ipliği belirler. İplik kalınlıkları ince, orta kalın, kalın ve çok kalın olarak dört ayrı kalınlığa ayrılır. Dokuma ipliklerin kalınlığı artarsa ilmekler arası açıklık ve boş elek yüzeyi azalma gösterir.

 

Rakleler (sıyırıcı)

Rakle, elek üzerine olan boyayı deliklerden baskı yapacağı biçimde yüzeye geçmesini sağlayacak bir tür sıyırıcıdır. Raklelerin çam, ağaç ve çelik modelleri de mevcuttur. Lastik ve kauçuk rakleler tahta veya alüminyum tutuculara takılıp kullanılmaktadır.

Rakle seçimi yaparken baskı uygulanacak malzemenin şekline ve cinsine aynı zamanda kullanılan mürekkebe ve yüzeye yayılma derecesine dikkat edilerek yapılması gereklidir.  Eğer kalın bir mürekkep tabakası yapacaksanız köşeleri yuvarlatılmış rakle kullanılmalıdır. Ama mürekkep abartılmamalıdır yoksa baskının kenarlarını bozabilir.  Kağıt ve karton gibi malzeme üzerine baskı yapacaksanız da köşeleri dik açılı rakleler tercih edilmelidir. Boyayı çok fazla emecek olan tekstil türü malzemeler için de ucu tamamen yuvarlatılmış rakleler tercih edilmektedir.

Serigrafi baskılar için her türlü boya kullanılabilmektedir. Ama bu durum böyle diye farklı kumaşlara aynı boyayı kullanmanız söz konusu olamaz. Bu baskıyı yaparken de uygun baskıya uygun boya seçimi yapmanız çok çok önemlidir. Ve boylarında ipek dokusuna, rakle yapısına uygun incelikte olması şarttır.

Leksan etiketler isteğe göre mat veya parlak bir şekilde ayarlanabilmektedir. Bu tamamen müşterinin tercihine kalmıştır.

Elektronik makine veya herhangi bir makinelerde ya da dayanıklılık gerektiren yerlerde etiket tercihi leksan ile yapılmalıdır.

Leksan Etiket,Pvc Etiket

Bu dayanıklılığı ile darbeler karşısında hala sağlam kalabilme özelliğine sahip olduğundan hem düşük maliyetli bir basım uygulatırsınız hem de uzun süre yenileme ihtiyacınız olmaz bu sayede de ekonomik açıdan yararlı olursunuz.

Leksan Etiket Baskı

Leksan etiket baskı ters yapıldığı için arka yüzeye yapılan baskılarda deforme gibi sorunlar oluşsa da kendini göstermiyor bu da gayet avantajlı bir durum.

Leksan basımı yapılmadan önce malzeme de ne kullanılmak istediğine karar verilmelidir bunun sonrasında da nasıl bir tasarım istediğinize karar vermeniz gerekecektir.

Son olarak da bu etiketi nerede kullanacaksanız ona uygun bir şekilde kesim uygulanacaktır.

Ankara Asansör Etiketi

Leksan etiketleri reklam, ankara asansör etiketi gibi alanlarda kullanacaksanız o mekanın durumuna göre en çok dikkat çekecek şekilde yapmanız gerekir çünkü ne kadar dikkat çekerse o kadar kaliteniz artar ve insanları kendinize çekmeye başlarsınız.

Aslında leksan etiketlerin özelliklerini, yararlarını pek çok üretici veya reklamcılar bilmemektedir bu yüzden kendi seçtiklerini en iyisi olarak düşünmektedir. Bu bir hata sayılabilecek şeydir.

Bir üreticinin, baskıcının neredeyse tüm etiket türlerini bilmesi gerekir hepsini üretemiyor olsa bile bilmek onun yararına olacaktır. insanlara yalan yanlış yorumlar yapmadan neyi daha iyi şekilde sunmasını bilmelidir.

Bir üretici çeşitli baskıları yapamıyorsa bu baskıyı başka üreticilerle anlaşarak da yaptırabilir. Eğer herhangi bir müşteri güzel şeyler bekleyerek geldiyse hevesini kırılmasını istemez tabi işte bu yüzden üreticilerin bunlara dikkat etmesi gerekir müşteri memnuniyeti her şeyden önemlidir. Ona istediğini sunarsanız sizi önerebileceği, övebileceği, tavsiye edebileceği kişiler çoktur bu sayede de sizlerinde bu durum da ki avantajınız reklam yapmış olmak olacaktır.

CyberPanel Installed

You have successfully installed CyberPanel, please remove this page and upload your website. :)

CyberPanel Forums Documentation

CyberPanel Installed

You have successfully installed CyberPanel, please remove this page and upload your website. :)

CyberPanel Forums Documentation